Dragon Ball FighterZ -Wady i Zalety | Dragon Ball FighterZ PL

Dragon Ball FighterZ wersja betaNajnowszą grę Dragon Ball FighterZ opartą na historii smoczych kul odpowiedzialne jest studio Arc System Works. Studio znane jest z wielu świetnych gier między innymi takich jak Guilty Gear lub BlazBlue. Dzięki czemu gra będzie miała nowe i świeższe podejście do tematu. Większość poprzednich gier ze świata smoczych kul wyłaniało się z japońskiego studia Dimps, które od 2002 roku nieprzerwanie przez 15 lat tworzyło kolejne serie tych gier.

Zaleta #1 – Dragon Ball FighterZ z Grafiką Jak w Anime

Pierwszą zaletą jest to, iż grafika w grze jak i anime jest praktycznie identyczna! Oprawa graficzna nigdy nie była najważniejsza dla studia Dimps. Najnowsze Dragon Ball Xenoverse 2 z 2016 z wyglądu przypomina jakby było wyjęte z Xboksa 360 lub PS3. Studio Arc System Works ma zupełnie inne podejście do tego. Ich misją przy tworzeniu tej gry stało się to aby gra przypominała jak najbardziej klasyczne anime Dragon Ball i wyszło im to rewelacyjnie. Podczas początku gry bohaterowie mają swoje intro, w którym naprawdę ciężko jest odróżnić czy patrzymy na grę czy na fragment z anime. Co więcej modele postaci są identyczne jak te które zapamiętaliśmy jeszcze z telewizji! Efekt dzięki któremu mam tak wielkie podobieństwo gry do anime, jest technologia 2.5D.

Dragon Ball FighterZ download

 

Zaleta #2 – Dragon Ball FighterZ Technika Gry

Drugą zaletą jes to, że walki w Dragon Ball FighterZ stawiają przede wszystkim na technikę ! Większość poprzednich gier Dragon Ball nie posiadała żadnego dobrze rozwiniętego modelu walki. Zawsze chodziło o ataki specjalne, ładowanie mocy, a podczas kontaktowej walki wystarczyło wciskać obojętnie jakie guziki. Wiadomo gry te posiadały uniki teleporty itp. ale to nie oddawało wielkiego efektu w grze, łatwiej było tak jak wspomniałem wcześniej „wciskać co bądź” . Arc System Works postanowiło podejść trochę inaczej do tego tematu.

Dragon Ball FighterZ zalety i wady PC

 

W Dragon Ball FighterZ znacznie zostało zwiększone tempo walk, mądrze jest dość często używać ataków dystansowych czy latania. Można tworzyć różne ciekawe kombinacje zmieniając swoich zawodników a także specjalne drużynowe ataki. Za używanie Ki Blastów odpowiada używanie analogów dzięki czemu mamy podział na ataki lekkie średnia a także silne. Tak więc w nadchodzącej premierze pełnej wersji Dragon Ball FighterZ wciskanie byle czego daje naprawdę małe szanse na zwycięstwo. Lepszym rozwiązaniem będzie poświecenie czasu na naukę gry,okiełznaniu szybkiego tempa, bloków, kontr oraz teleportacji. Dopiero wtedy będziemy mogli wykonywać efektywne kombinacje, które pozwolą nam cieszyć się z wygranych walk.

Wada #1 – Dragon Ball FighterZ Online

Ale wiadomo jeśli są zalety to muszą znaleźć się też jakieś wady. Beta Gry Dragon Ball Fighter Z pozwalała nam zagrać tylko i wyłącznie tryb Areny, czyli nierankingowych walk online z innymi graczami.Każdy sądził że studio zapragnie zaprezentować swój najbardziej dopracowany tryb gry. Niestety tak nie było. Sieciowe lobby pełni role społecznościowego hubu, w którym gracze mogą się spotkać.Mamy możliwość poruszania się po wygenerowanym otoczeniu swoim chibi- awatarem ukazującym nam ulubionego bohatera. Wydaje się to interesujące ? Tak jest tylko w teorii.

Dragon BAll FighterZ Online

W praktyce wygląda to tak, iż jeśli chcemy dokonać jakiejś zmiany trybu bądź ustawień musimy przejść do innego punktu w wygenerowanym otoczeniu. Sprawia to, że rozgrywka się wydłuża, ale nie w taki sposób jakbyśmy chcieli. Kolejną wadą tego trybu jest poszukiwanie zawodników do pojedynku. Trwa to zdecydowanie zbyt długo nawet w wypełnionym po brzegi hubie musimy odczekać kilka minut na znalezienie przeciwnika. Mam nadzieje że to poprawią do pojawienia się Pełnej Wersji Dragon Ball FighterZ.

 

Zobacz też – Dragon Ball FighterZ- Wady i zalety Cz.2

Please follow and like us:

3 comments on “Dragon Ball FighterZ -Wady i Zalety | Dragon Ball FighterZ PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *