Dragon Ball FighterZ -Wady i Zalety Cz.2 | Dragon Ball FighterZ PL

dragon ball fighterz goku ssjZaleta #3 – Odczuwalna Odmienność Wojowników Dragon Ball FighterZ

Wielkim zdziwieniem podczas testowania Dragon Ball FighterZ było dla mnie gdy podczas walki Cell’em atak KAMEHAMEHA nie był ustawiony pod taką samą kombinacje jak u Goku. Studio postanowiło podejść oddzielenie do każdego zawodnika, co sprawia że każda postać jest odmienna a także unikatowa. Wojownicy mają różnice nie tylko w kolorach czy efektach specjalnych.Po kilku godzinach gry odczułem ogromne różnice pochodzące z mechaniki każdej postaci. Jednym Bohaterem dobrze było atakować w zwarciu drugim zaś lepiej jest walczyć na odległość. Kolejny ma potężne techniki które obejmują duży obszar, a jeszcze następny ma niesamowicie skuteczne ciosy centralne.

Dragon Ball FighterZ postacie

Wszystkie postacie w Dragon Ball FighterZ nie różnią się tylko rodzajem ataków, ale również poziomem skomplikowania. Idealną postacią na zaczęcie przygody będzie Goku lub Vegeta. Mają najłatwiejsze kombinacje, potężne ataki i przystępne kombinacje. Majin Buu, Freeza czy Androidy to już ostrzejsza jazda. Opanowanie kombinacji do ich ataków będzie zdecydowanie trudniejsze, ale dzięki temu najzagorzalsi fani będą się świetnie bawić podczas opanowywania tych postaci. Gdy już opanujecie te techniki będziecie wstanie robić niesamowite kombinacje a także ataki specjalne tymi trudniejszymi postaciami. Dzięki takiemu zabiegowi, idealną postać znajdą dla siebie zarówno fani Dragon Ball, a także weterani dwuwymiarowych bijatyk.

Zaleta #4 – Oryginalne Japońskie Dźwięki

Beta Dragon Ball FighterZ na domyślnych ustawieniach daje nam japońskie głosy zawodników oraz dodatkowe angielskie napisy.  Taka konfiguracja jest najlepszą jaką mogliśmy otrzymać! Ponieważ Dragon Ball po angielsku to już nie jest Dragon Ball. Grę opartą na popularnej mandze można konsumować jedynie w języku japoński lub ewentualnie po francusku – dla oglądających Dragon Balla jeszcze za czasów RTL7 będzie to prawdziwa wisienka na torcie. W innnej wersji języcznej nie otrzymamy, bo wszystko inne to profanacja. Bardzo dobrze że studio Arc System Works to rozumie !

Dragon Ball FighterZ oryginalne głosy

Wada #2 – Gdzie Poziom Mocy ?

Dla każdego fana Dragon Ball największą zabawę dają transformacje. Zwiększanie mocy skacząc na coraz wyższy poziom SSJ dawało wielką frajdę. Pozwalało to niemal odczuć nam tą energie. Niestety na takie podnoszenie mocy w Dragon Ball FighterZ nie mamy co liczyć. Mimo iż możemy Goku osiągnąć poziom SSJ3 to jest to jedynie część bardzo efektownego filmowego ataku. Po zakończeniu tego ataku niezależne czy trafionego czy nie Goku powraca do formy SSJ.

Dragon Ball FighterZ Gold Frieeza

Ale jest jeden wyjątek od tej reguły, jest nim Freeza. Jako jedyny potrafi osiągnąć poziom Golden, a następnie może go utrzymać przez krótką chwili. Inni Bohaterowie tacy jak Goku, Gohan, Trunks itp. Nie potrafią tego zrobić. Jest to jasne, że poziomy mocy dałyby zupełnie nowy stopień skomplikowania do mechaniki, ale mimo wszystko każdy z nas chciałby móc korzystać z tych transformacji na dłuższą metę.

Wniosek – Dragon Ball FighterZ Najlepsza Grą Od Wielu Lat !

Gry o tematyce Dragon Ball tworzone przez studio Dimps przestały się rozwijać. Produkcja Arc System Works nadała nowe świeższe spojrzenie na grę. Po ogromnej ilości różnych tytułów gdzie mechanika gry, a także balans siły były pomijane miłośnicy Dragon ball dostaną coś dla siebie. Nie pomijam możliwości, że Dragon Ball Fighter Z Może wejść na e-sportowe salony podczas wydarzeń takich jak Evo.

 

Zobacz też: Dragon Ball FighterZ – Wady i zalety 

 

 

Please follow and like us:

3 comments on “Dragon Ball FighterZ -Wady i Zalety Cz.2 | Dragon Ball FighterZ PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *